Wyjazd w piękne Karkonosze to dobry pomysł zarówno latem, jak i zimą. Najlepiej zatrzymać się w Karpaczu, który leży u podnóża Śnieżki.

Jakie atrakcje czekają w Karpaczu?

W czasie wyjazdy z najmłodszymi zacząć można od Muzeum Zabawek (na ulicy Kolejowej) albo Parku Bajek (na ulicy Wilczej). Dzieciom na pewno spodoba się także Miasteczko Western City w Ścięgnach koło Karpacza. Bardzo ciekawym miejscem jest również Skocznia Narciarska Orlinek, gdzie latem skorzystać można z oferty różnych sportów ekstremalnych (np. bungy lub zjazdów na linach). Na Śnieżkę można zaś dotrzeć dzięki kolei linowej na Kopę. Jedną z najbardziej nietypowych atrakcji są odlane w brązie odciski butów i raków polskich himalaistów (np. Wandy Rutkiewicz, Macieja Berbeki i Jerzego Kukuczki). Odlewy znajdują się na Skwerze Zdobywców, który znajduje się przy ulicy Konstytucji 3 Maja.

Karpacz i jego zabytki

Miasto jest oczywiście pełne także w miejsca i budowle, które powstały wiele lat temu. Najsłynniejszym zabytkiem Karpacza jest Świątynia Wang, która powstała… w Norwegii, w XIII wieku. Do Polski trafiła w XIX wieku, kiedy to król pruski Fryderyk Wilhem IV, zakupił ją do Berlina, ale ostatecznie z niej zrezygnował. Dzięki staraniom wpływowych osób ostatecznie Świątynia trafiła w Karkonosze. Obecnie kościółek ewangelicki Wang znajduje się przy szlaku na Śnieżkę. Jednym z ciekawszych zabytków jest również kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, który jest murowano-szachulcowo-drewniany, a powstał w 1908 r. Na szlakach turystycznych znajdują się też schroniska z początków XX wieku, np. Samotnia, Strzecha Akademicka czy Dom Śląski. Aby zobaczyć wszystkie atrakcje i zabytki Karpacza, trzeba tu spędzić przynajmniej kilka dni. Aby zwiedzanie było komfortowe należy być oczywiście wypoczętym. Mogą to zapewnić hotele karpacz z basenem, gdzie będzie można miło spędzić czas, smacznie zjeść i komfortowo się wyspać. Obecność basenu jest ogromnym plusem we wszystkie ciepłe dni. Dlatego też pobyt w takim hotelu jest najlepszym pomysłem.