Jeśli chodzi o salon masażu Warszawa jest miejscem, gdzie na pewno uda się znaleźć ten najlepszy. W takim salonie dostępnych jest zazwyczaj kilka różnych technik masażu. Aby wybrać ten najbardziej odpowiedni dla siebie, warto wiedzieć czym się charakteryzują dane typy.

Masaż relaksacyjny

Jest on połączeniem masażu klasycznego i energetycznego. Ma on na celu zrelaksować i wyciszyć. Powinien on obejmować całe ciało, a przynajmniej jego tylną część. W masażu stosuje się techniki rozluźniające mięśnie, bardzo często odbywa się to w towarzystwie kojącej muzyki. Wyróżnić można tutaj na przykład:
– Masaż relaksacyjny rytmiczny – prowadzi się go do rytmu dość skocznej muzyki, a jej różnorodność powinna mieć działanie odprężające.
– Masaż relaksacyjny energetyczny – ma on pozytywnie wpłynąć na zrównoważenie energii, która przepływa przez ośrodki i kanały energetyczne ciała. Masaż ten powoduje uspokojenie i odprężenie, a odbywa się przy muzyce relaksacyjnej.

Masaż leczniczy

Polega na oddziaływaniu bodźcami mechanicznymi na tkanki żywe, przy biernym zachowaniu się osoby masowanej. Ten rodzaj masażu stosuje się przede wszystkim w profilaktyce, leczeniu i rehabilitacji różnego rodzaju chorób. Najczęściej z zakresu pediatrii, ortopedii oraz neurologii. Ma on wtedy na celu poprawienie psychofizycznej sprawności danego człowieka. Wskazaniami do zapisania się na masaż leczniczy są: bóle kręgosłupa, osłabienie mięśni, napięcia i bóle mięśniowe, bolące stawy lub ograniczona ruchomość w stawach. Będą to również: wady postawy, choroby narządów ruchu, przewlekłe zapalenia nerwów oraz uszkodzenie rdzenia kręgowego i nerwów obwodowych. Masaż leczniczy powinien zawsze spełniać pewne ustalone funkcje, takie jak:
– uelastycznienie skóry,
– zwiększenie oddychania skórnego,
– przyspieszenie metabolizmu,
– kojenie bólu,
– rozluźnianie mięśni,
– podniesienie temperatury skóry i polepszenie jej ukrwienia,
– pobudzanie krwi w naczyniach, uciskanie żył i przesuwanie krwi żylnej w kierunku serca,
– działanie uspokajająco na układ nerwowy,
– działanie mechaniczne na zakończenia nerwowe w skórze, a w rezultacie wpływanie na warstwy leżące głębiej.