Nieprzyjemny zapach w domu może mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Pomimo wietrzenia i częstego sprzątania domu zapach wciąż „wisi“ w powietrzu? Receptą na ten problem mogą być świece zapachowe. Są one idealnym rozwiązaniem również wtedy gdy chcemy stworzyć romantyczny nastrój na wieczór z ukochanym. W sklepach znajdziemy świece zapachowe praktycznie na każdą okazję. Mogą być one idealnym wyborem na dekoracje do domu na przykład na Święta Bożego Narodzenia.

Wybór jest naprawdę przeogromny. W zależności od nastroju możemy dowolnie wybierać poszczególne zapachy. Nie zapominajmy również o tym, że świeca zapachowa może być doskonałą ozdobą wnętrza. Zwłaszcza wtedy gdy wykonane są w sposób zupełnie fantazyjny. Z całą pewnością warto wybierać świece wysokiej jakości. Te o niskiej jakości, szczególnie produkcji chińskiej mogą być szkodliwe dla zdrowia. Gdy zależy nam na jak najbardziej intensywnym zapachu to najlepszym wyborem będą świece woskowe. To właśnie w nich zgromadzona jest największa ilość olejków eterycznych. Najlepsza będzie mała świeczka zapachowa, o niewielkich rozmiarach. Dzięki temu możemy przekonać się, które spośród świeczek najbardziej odpowiadają nam pod względem zapachu. To lepszy wybór niż kupno dużej świecy o nieznanym nam zapachu. Być może aromat nie przypadnie nam do gustu a duża świeca zostanie, zbierając jedynie kurz.

Za najwyższej jakości świece zapachowe zapłacimy nawet kilkaset złotych. Nie zapominajmy również o ich designie, im bardziej ciekawy tym cena będzie wyższa. Warto też dobierać świece zapachowe ze względu na ich przeznaczenie. W kuchni najlepiej sprawdzają się świece o zapachu owoców, przypraw a nawet chleba. Z kolei w łazience najlepiej sprawdzają się orzeźwiające, morskie zapachy. W salonie jeśli ktoś preferuje może zainstalować świece o zapachu leśnym. Wybór jest naprawdę ogromny i tylko od nas zależy to jakie zapachy zagoszczą w naszych wnętrzach. Najważniejsze to, to byśmy czuli się jak najlepiej w wybranych przez nas zapachach.