Prawo jazdy to jedna z podstawowych umiejętności każdego z nas. Egzamin uprawniający do prowadzenia pojazdów możemy zdać po uzyskaniu pełnoletniości. Składają się na niego dwie części: teoretyczna i praktyczna. Szkoła jazdy Kraków – Auto Akademia prowadzi kompleksowe kursy przygotowujące do egzaminu na prawo jazdy. 
Nauka jazdy w tej szkole to kilkadziesiąt godzin szkolenia teoretycznego, gdzie kursant uczy się o przepisach, znakach, udzielaniu pierwszej pomocy, a także uczy się zasad ruchu drogowego wskazując pierwszeństwo przejazdu na planszach i grafikach ze schematycznymi skrzyżowaniami. Jest to też czas, kiedy uczestnik kursu może zadać wszystkie nurtujące go pytania, a prowadzący rozwieje wszelkie wątpliwości. Szkolenie teoretyczne pomaga zdać egzamin teoretyczny w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, który uprawnia do zdawania egzaminu praktycznego.
To też 20 godzin części praktycznej, czyli jazdy z instruktorem. W tym czasie kursant zdobywa umiejętność prowadzenia pojazdu wybranej przez siebie kategorii. Uczy się poruszać po mieście, a także poza obszarem zabudowanym, jeździć zgodnie z obowiązującymi przepisami. Część praktyczna zawiera też jazdy na placu manewrowym, gdzie instruktor nadzoruje naukę manewrów, które następnie trzeba poprawnie wykonać na egzaminie. Do doskonalonych manewrów należą: jazda po łuku, ruszanie pod górkę, parkowanie prostopadłe przodem, tyłem oraz parkowanie równoległe. Ukończenie jazdy w ośrodku szkolenia kierowców pozwala zapisać się na egzamin praktyczny.