Ze względu na fakt, że zajmujemy się sprzedażą mniej, lub bardziej zaawansowanych urządzeń na siłownię, naturalną koleją rzeczy, byłoby chwalenie dostarczanych przez nas produktów. Doszliśmy jednak do wniosku, że o wiele lepszym rozwiązaniem, będzie napisanie krótkiego wpisu, czym kierować się, przy wyborze określonego sprzętu na siłownię. Dziś na nasz warsztat weźmiemy atlas do ćwiczeń.

Droższe, znaczy (z reguły) lepsze!

Oczywiście nie jest to standard, ale za lepszy sprzęt, trzeba będzie więcej zapłacić. I nie chodzi tu wyłącznie o liczbę dostępnych funkcji. Duże znaczenie ma materiał wykonania (zwłaszcza siedzisk i oparć) a także sama konstrukcja atlasa. Im jest ona bardziej stabilna, a co za tym idzie – bezpieczniejsza, tym więcej będziemy musieli za nią zapłacić.

Sprzęt a stopień zaawansowania użytkownika

Jeśli jesteśmy początkującymi miłośnikami siłowni, warto zadbać o sprzęt z ograniczonymi funkcjami. Profesjonalny atlas ćwiczeń będzie zawierał następujące akcesoria i dodatki:

– motylek,
– wieża latisimus,
– ławka skośna,
– naciąg liny od dołu,
– naciąg liny od tyłu,
– modlitewnik,
– podpórka do pompek,
– przystawka do ćwiczeń mięśni brzucha.

W urządzeniu dla początkujących, większość z nich nie będzie miała większego znaczenia.

Atlas a masa ciała

Wyposażenie do siłowni musi być dobrane do naszej masy ciała. W przeciwnym razie, możemy nawet doprowadzić do poważnego wypadku, lub kontuzji. Nie kupujmy urządzeń „na maksymalną masę”, ale wybierajmy sprzęt o pewnym zapasie wagowym.

Podsumowując, domowa siłownia nie może być miejscem udręk, lecz pomieszczeniem poświęconym zdrowiu. Dlatego tak ważne jest, by sprzęt dobierać pod kątem swoich możliwości, najlepiej skontaktuj się ze sklepem https://kelton.pl a  na pewno uzyskasz fachową pomoc.