Niewiele rowerów jest tak dostosowanych do twardych i wymagających tras, jak model Kross Moon. Jest to produkt, który spełnia wymagania stawiane przez najtrudniejsze trasy, generujące maksimum obciążeń. Pod tym względem, jest on dopracowany pod każdym względem.

Materiał wykonania

Zastosowanie specjalnego stopu aluminium o nazwie Superlite, pozwala na zwiększenie sztywności konstrukcji roweru i wzrostu odporności na przeciążenia. W miejscach najmniej narażonych na oddziaływanie sił, jest on dodatkowo cieniowany, co pozwala na zwiększenie efektywności podczas aktywnej jazdy.

Nowoczesne zawieszenie

Rowery Kross z serii Moon, zostały wyposażone w specjalne, dedykowane zawieszenie o nazwie Revo Virtual Suspension. Dzięki niemu, rower nie „zapada się” podczas wciskania pedałów, minimalizując tym samym straty sił, które są tak charakterystyczne dla rozwiązań z niższej półki. Jednocześnie zawieszenie roweru reaguje na każde, nawet najmniejsze nierówności terenu, odpowiednio dopasowując się do charakterystyki jazdy i specyfiki nawierzchni.

Nowoczesne hamulce

W przeciwieństwie do modelu Kross Hexagon, seria Moon wprowadza innowacyjne systemy hamulców hydraulicznych, które znacznie szybciej reagują na nacisk, co naturalnie przedkłada się na zmniejszoną bezwładność. Wprowadzone do konstrukcji szczęk materiały sprawiają, że całość znacznie efektywniej odprowadza ciepło, co ma ogromne znaczenie podczas bardzo intensywnej, typowo górskiej jazdy (zwłaszcza podczas zjazdów).

Piękna i wygładzona konstrukcja

Konstrukcja roweru prezentuje się niezwykle pięknie i gustownie. Efekt ten uzyskano dzięki nowoczesnej technologii wygładzania spawu. Dzięki temu rozwiązaniu, połączenia pomiędzy poszczególnymi elementami nie zawierają charakterystycznych dla tańszych rowerów nieciągłości, obniżających efekt estetyczny.

Rower Kross Moon to rozwiązanie dostosowane do najtrudniejszych tras, które wymagają naprawdę dobrego i wydajnego sprzętu. Zaimplementowane w rowerze technologie sprawiają, że jazda nim staje się efektywniejsza i wygodna, co ma znaczenie zwłaszcza podczas długich tras.