Suplementacja witaminą C może mieć bardzo korzystny wpływ na wiele funkcji organizmu.

Witamina C jako przeciwutleniacz

Witamina C jest prawdopodobnie najlepiej znana jako przeciwutleniacz. Zapobiega nadmiernej aktywności cząsteczek wolnorodnikowych Witamina C i inne przeciwutleniacze zapobiegają uszkodzeniom cząsteczek krążących wokół krwioobiegu i defektom materiału genetycznego DNA w komórkach. Jednym z ciekawszych zastosowań witaminy C jako przeciwutleniacza jest zdolność przekształcania żelaza w formę, która jest lepiej wchłaniana przez jelita. Włączenie potraw bogatych w witaminę C do codziennej diety może być potencjalnie najlepszym sposobem na zwiększenie absorpcji żelaza przez organizm. Pozwala na to również dobry suplement diety, taki jak witamina C colway.

Znaczenie witaminy C w produkcji kolagenu

Witamina C jest także niezbędna do produkcji kolagenu, białka odgrywającego kluczową rolę w strukturze ciała. Kolagen jest podstawą struktury skóry i kości, bez którego bardzo szybko ulegają one widocznym uszkodzeniom. Objawy te związane są z dużym niedoborem witaminy C lub szkorbutem. Ludzie, którzy mają ten stan, tracą zęby, łatwo krwawią i cierpią na łamliwość kości. Wystarczy jednak odpowiednia ilość witaminy C, aby zapobiec temu problemowi. Należy ją przyjmować razem z bogatą, zróżnicowaną dietą, a ewentualne niedobory uzupełnić za pomocą suplementu takiego jak witamina c-olway.

Wpływ witaminy C na funkcjonowanie układów w organizmie

Witamina C jest konieczna, aby pewne neuroprzekaźniki prawidłowo funkcjonowały w obrębie całego układu nerwowego. Jest ona absolutnie niezbędna do produkcji serotoniny, czyli hormonu, który odgrywa kluczową rolę w szerokim zakresie struktury organizmu. Dotyczy to m.in. układu nerwowego, układu endokrynnego, układu odpornościowego i układu pokarmowego. Optymalne spożycie witaminy C automatycznie poprawia jakość ich pracy. Dlatego zalecane jest, aby w codziennym życiu uwzględniać bogatą w witaminę C żywność lub zastosować odpowiedni suplement, taki jak Witamina C Olway.